SENSOMMERMARKED OG NYT SERVICE

SENSOMMERMARKED

En stor tak skal lyde til alle jer der bakkede op om sensommermarkedet på sportspladsen.

Det blev en dag med et stort overskud til forsamlingshuset, og en dag hvor det summede af liv og god vilje til at støtte forsamlingshuset. Ikke mindst Margit, Marianne og Ingelise som initiativtagere, skal have en stor tak. Vi håber I er klar til næste år igen!!

Service fra slottet.
Samtidig vil vi gerne sige tak for den store støtte, der har været i forbindelse med indsamling til nyt service, som vi fik mulighed for at købe fra Ulriksholm Slot. Indsamlingen er nu slut og det er dejligt at blive bekræftet i, at sognet støtter op om den retning vi gerne vil gå. Tak for det!

 

Lidt stemningsbilleder fra årets sensommermarked:

 

Leave a comment

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *